• Ср. Апр 21st, 2021

Зеленський отримав запрошення відвідати Антарктиду

Фев 7, 2021

Зеленський отримав запрошення відвідати Антарктиду

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський в режимі реального часу поспілкувався з полярниками

Вперше в історії президент України в режимі реального часу поспілкувався з полярниками, які працюють на станції Академік Вернадський.

Президент Володимир Зеленський вручив державні нагороди українським полярникам з нагоди 25-річчя антарктичної станції Академік Вернадський, а також поспілкувався з полярниками, від яких отримав запрошення відвідати Антарктиду. Про це повідомляє прес-служба глави держави в суботу, 6 лютого.

Так, орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня нагороджено директора Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України Сергія Комісаренка, який був першим послом України у Великобританії і сприяв безкоштовній передачі нашій державі британської антарктичної станції Фарадей.

Також посмертно був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня директор Центру антарктичних досліджень в 1993-1999 роках Петро Гожик.

Крім того, вперше в історії президент України в режимі реального часу поспілкувався з полярниками, які працюють на станції Академік Вернадський.

Це спілкування відбувалося через відеозв’язок. У заході також взяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його заступник Ігор Жовква, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Президент поцікавився, що держава може зробити, щоб поліпшити умови на станції, допомогти полярникам розвивати науку, робити якісні дослідження. Вони попросили у Зеленського надати їм криголам, який допоміг би проводити дослідження без обмежень. Президент запевнив, що держава зробить все, щоб антарктична станція мала свій криголам. Він поставив завдання Офісу президента і Кабміну разом прийняти рішення, яке дозволило б вирішити це питання.

Начальник 25-ї антарктичної експедиції Юрій Отруба від імені всіх полярників запросив Зеленського стати першим президентом України, який відвідає вітчизняну антарктичну станцію.

Україна отримала свою антарктичну станцію Академік Вернадський 6 лютого 1996 року в підставі міжурядового Меморандуму про передачу Україні британської антарктичної станції Фарадей. Вона розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. Зараз це єдина українська антарктична станція. Цілий рік там працюють 11-13 полярників.

Нагадаємо, в січні Україна відправила сезонну експедицію в Антарктиду. Повідомлялося, що цього разу найбільший обсяг робіт буде у технічних фахівців. Їм належить оновити значну частину систем життєзабезпечення станції Академік Вернадський. Така масштабна модернізація станції буде проводитися вперше.

Google присвятив дудл 25-річчю української станції Академік Вернадський

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись