• Сб. Фев 6th, 2021

Зеленський передав сільгоспземлі громадам

Окт 15, 2020

Зеленський передав сільгоспземлі громадам

Фото: скриншот Володимир Зеленський на форумі Земля — народу

Глава держави підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної власності в комунальну.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної власності в комунальну. Про це він заявив у четвер, 15 жовтня, в ході виступу на земельній форумі Земля — народу в Чернігівській області.

Зеленський заявив, що відсутність ринку землі привела до того, що вартість одного гектара землі в Україні — одна з найнижчих в Європі.

«Для більшості українців мати свою землю, працювати на ній і розпоряджатися нею було і є життєво важливим. Але, на жаль, довгий час ця можливість була фейковою. Слова з Конституції про те, що земля є власністю українського народу, були гаслом на папері і не працювали в житті», — сказав Зеленський.

За його словами, 26 жовтня всі новостворені громади повинні отримати землю в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку. В цілому, за словами Зеленського, місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн гектарів землі.

Глава держави також зазначив, що законодавство забороняє продаж земель комунальної власності.

«Ми обіцяли українцям дати реальне право власності на свою землю… Сьогодні я підписую указ про заходи щодо передачі земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність», — зазначив президент, після чого підписав документ.

Нагадаємо, 30 березня Рада прийняла закон про введення ринку землі з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більш як 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більш як 10 тисяч гектарів в одні руки. Питання про продаж землі іноземцям обіцяють вирішити на референдумі пізніше.

Зазначимо, згідно з квітневим опитуванням КМІС, лише 26% респондентів підтримали голосування Верховної Ради за закон про продаж землі. Серед опитаних 60% висловилися проти цього рішення.

Источник