• Пн. Апр 19th, 2021

Зеленський підписав указ про розвиток ринку соцпослуг

Янв 30, 2021

Зеленський підписав указ про розвиток ринку соцпослуг

Фото: Telegram/OP_UA Інформація з реєстру повинна бути доступна через портал Дія

Приватні підприємці, які надають послуги хоспісу та центрів для наркозалежних, повинні бути виявлені і занесені до реєстру.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги. Підписання документа обумовлено, зокрема, подіями в Харкові, де сталася пожежа в будинку для людей похилого віку, що забрала життя 16 осіб. Указ опублікований на сайті Офісу президента.

Документом пропонується Кабінету міністрів провести перевірки та створити реєстр будинків для людей похилого віку в Україні.

Також, згідно з указом, уряд повинен забезпечити проведення перевірки дотримання в пансіонатах правил пожежної безпеки, державних санітарних і будівельних норм, в тому числі щодо доступності маломобільних груп населення.

Також уряд має забезпечити фактичне створення Реєстру постачальників і одержувачів соціальних послуг. Інформація з реєстру повинна бути доступна через державний портал Дія.

Крім цього, Кабмін повинен в тримісячний термін підготувати і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо вдосконалення системи соцпослуг.

За словами заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської, розвиток системи соцслуг і забезпечення їхньої якості президент визначив одним з основних пріоритетів.

«Розвиток цієї сфери дозволить своєчасно виявляти людей в складних життєвих обставинах і надавати їм необхідну допомогу. А створення ринку соціальних послуг з чіткими і зрозумілими правилами забезпечить необхідні послуги і мінімізує низку можливих ризиків і труднощів для людей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, та допоможе запобігти виникненню негативних життєвих умов», — наголосила Соколовська.

Нагадаємо, раніше Зеленський анонсував реформу сфери соцпослуг.

Раніше повідомлялося, що названа можлива причина пожежі в будинку для людей похилого віку в Харкові.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись