• Чт. Дек 3rd, 2020

Зеленський призначить нового посла у США — ЗМІ

Ноя 20, 2020

Зеленський призначить нового посла у США - ЗМІ

В ОП вирішили змінити посла в США

В Офісі президента, за даними ЗМІ, хочуть змінити Володимира Єльченка на Оксану Маркарову, якій, як передбачається, легше буде домовитися з МВФ.

Президент Володимир Зеленський вирішив призначити новим послом в США колишнього міністра фінансів Оксану Маркарову. Вона змінить на цій посаді призначеного менше року тому Володимира Єльченка. Про це в п’ятницю, 20 листопада, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на джерела в Офісі президента і МЗС.

Зазначається, що мотивація такого призначення обумовлюється необхідністю вирішувати питання з Міжнародним валютним фондом.

«Володимира Єльченка, призначеного надзвичайним і повноважним послом України в США президентом Володимиром Зеленським менше року тому, вирішено замінити екс-міністром фінансів Оксаною Маркаровою», — пише видання.

Зазначається, що ініціатором такого призначення став глава Офісу президента.

«Ідею вніс Андрій Єрмак. Необхідно вирішувати питання з МВФ. Грошей немає. А Маркарова там на гарному рахунку», — цитує видання джерело в Офісі Президента щодо мотивів такого рішення.

Тим часом, джерело видання в МЗС щодо цього рішення висловило скепсис: «До Вашингтона після перемоги Байдена повертається «класика», а Маркарова не класичний дипломат. МВФ — дуже важливий фактор, але американський напрямок набагато ширший, системний і вимагає більшої дипломатичної практики і кругозору».

Нагадаємо, Оксана Маркарова — з 2015 по червень 2020 працювала в Міністерстві фінансів, в тому числі і на посаді керівника міністерства. До приходу в уряд Маркарова працювала в приватному секторі.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський призначив Володимира Єльченка послом України в США 18 грудня 2019 року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись