• Ср. Июн 23rd, 2021

Зеленський розповів, для чого Україні відзначає День пам’яті і примирення

Май 9, 2021

Зеленський розповів, для чого Україні відзначає День пам'яті і примирення

Фото: smartclever.com.ua 8 травня — День пам’яті і примирення

День пам’яті і примирення відзначається не як заміна 9 травня, а для того, щоб повніше розуміти історію, пояснив глава держави.

День пам’яті і примирення українці відзначають для того, щоб повніше розуміти і зберігати загальну для всіх історію. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на Telegram-канали суботу, 8 травня.

«Коли ми говоримо «ніколи знову», маємо на увазі перш за все дуже конкретне «ніколи не забути». Тому і відзначається в багатьох країнах цей День — пам’яті і примирення. І у нас це не на заміну 9 травня, а для того, щоб зберегти і зрозуміти історію повніше. Тому що вона — загальна, одна на всіх в світі», — написав Зеленський.

«Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-який з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує тільки засудження. Ніколи не забути, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму. Разом з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами і багатьма іншими. І точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому», — додав президент.

Він нагадав, що Друга світова війна стала найстрашнішою в історії людства, і саме тому були створені міжнародні інституції і правила для підтримки глобального світу.

«І щоб ніколи не забути, що світ губиться дуже легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити. Пам’ятаємо. Перемагаємо. І цінуємо життя. Вічна пам’ять загиблим у Другій світовій війні! Ніколи знову!», — уклав президент.

Як повідомлялося, поліція не очікує масових акцій в Києві 9 травня. За даними правоохоронців, найбільш масовим заходом стане покладання квітів у Парку Слави.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись