• Вт. Июн 1st, 2021

Зеленський заснував університет майбутнього

Июн 1, 2021

Зеленський заснував університет майбутнього

Фото: Офис президента Влада має намір розвивати систему освіти, каже Зеленський

В університеті навчатимуться безкоштовно, а згодом студенти будуть займати державні посади.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення президентського університету. Про новий навчальний заклад він розповів в ході форуму Україна 30 в понеділок, 31 травня.

«В Україні буде створено президентський університет. Це установа вищої освіти, яка готуватиме людей майбутнього, яка збере найкращих викладачів і буде навчати фахівців, котрі зможуть вирішувати важливі державні завдання для захисту держави, для викликів майбутнього», — сказав Зеленський.

В університеті будуть навчати фахівців з: інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних і біотехнологій.

За словами Зеленського, в університеті навчатимуться безкоштовно, а потім студенти будуть займати державні посади.

Також президент розповів, що в рамках проекту «Велике будівництво» було побудовано 150 шкіл і 100 дитячих садків по всій країні. До кінця року в планах збільшити їх до 200.

Також він заявив про плани забезпечити школи в сільській місцевості високошвидкісним інтернетом і комфортними шкільними автобусами.

Крім того, влада має намір відродити професійно-технічну освіту, будувати гуртожитки для студентів, сучасні аудиторії, спортивні майданчики, басейни, їдальні, лабораторії.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що мета уряду — підвищити мінімальну зарплату педагогів до середньої в країні.

«Цьогоріч ми збільшимо зарплати вчителів на 30%. Але, звичайно, наша мета — це не менше ніж середня зарплата в країні, мінімальний базис для вчителів», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що рівень освіти в Україні за рік карантину впав на 8%. Однак, глава Міносвіти Сергій Шкарлет не вважає це критичним.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись